Przejdź do treści

Co, gdzie, kiedy

Żagle 2021 to wydarzenie, w którym pierwsze skrzypce grają jednostki. W ich towarzystwie będziemy mogli wybierać w różnych atrakcjach i punktach programu artystycznego.

1. STREFA DZIECIĘCA

W programie Strefy Dziecięcej znajdziemy spektakle, warsztaty taneczne, morskie animacje, prezentacje grup artystycznych, grup dziecięcych i młodzieżowych, konkursy i zabawy interaktywne.

2. JARMARK POD ŻAGLAMI

Na barwnych stoiskach Jarmarku pod Żaglami odwiedzający znajdą m.in. pamiątki marynistyczne, smaczne potrawy i oryginalne wyroby, rzadko spotykane w centrach handlowych. Jarmark pod Żaglami to również wyjątkowa Aleja Artystów, która od lat gromadzi twórców chcących zaprezentować swoje prace i talenty, tworząc wyjątkowe wyroby rękodzielnicze.

3. STREFA FOOD TRUCKÓW

Kolejny raz kolejny zapraszamy na kulinarną podróżą dookoła świata. W restauracjach na kółkach będziemy mogli spróbować dań inspirowanych smakami i kulturami różnych regionów, krajów i kontynentów.

4. WESOŁE MIASTECZKA

Dla mieszkańców i turystów, którzy odwiedzą szczeciński finał stworzone zostaną również dwa kolorowe wesołe miasteczka zlokalizowane po dwóch stronach Odry. To właśnie tutaj będziemy mogli dać się ponieść dobrej zabawie i odrobinie szaleństwa!

5. CRAFT BEER ZONE

Nowe wydarzenie to także nowości wśród atrakcji. Do strefy piw kraftowych zaprosiliśmy rzemieślnicze browary z całej Polski, których oferty będą bardzo ciekawe.

6. MIEJSKA STREFA LETNIA

To właśnie w Miejskiej Strefie Letniej na wyspie Grodzkiej, z widokiem na Wały Chrobrego i najpiękniejsze żaglowce, czekać będzie na uczestników szereg atrakcji, imprez i animacji, które przyciągają w to miejsce zarówno rodziny z dziećmi, jak i młodych ludzi szukających oryginalnego miejsca na spotkanie ze znajomymi.

7. FESTIWAL ORKIESTR DĘTYCH

Festiwal Orkiestr Dętych o Puchar Prezydenta Miasta Szczecina na dobre wpisał się już w nasz harmonogram. Konkurs został podzielony na występy estradowe i pokaz musztry orkiestrowej.

8. KONCERTY SZANTOWE

W wyjątkowej scenerii, bo w samym centrum Wałów Chrobrego będzie można usłyszeć żeglarskie dźwięki. Scena szantowa będzie ustawiona obok pomnika Centaura.

9. STREFA SPORTU I REKREACJI

W sobotę i niedzielę plaża na Wyspie Grodzkiej będzie miejscem rodzinnych zabaw sportowych i aktywnej rekreacji dla każdego.

10. JEDNOSTKI

Przy szczecińskich nabrzeżach zacumują jednostki, które będą uczestniczyć w Regatach Bałtyckich. Widok szczecińskich nabrzeży w tak dostojnym towarzystwie to zdecydowanie coś, co warto zobaczyć.

  • Partner technologiczny
  • Partner
  • Organizatorzy
  • Partner medialny