Przejdź do treści

Aktualności / Tę niedzielę spędź na Żaglach!

01.08.2021

Trzeci dzień żeglarskiego święta właśnie się rozpoczął. Na dobry początek dnia zafundowaliśmy rekreacyjną przebieżkę. Teraz będąc na fali endorfin zapraszamy do stref aktywności, zwiedzania pokładów i spacerowania alejkami pełnymi smakołyków i wyjątkowych gadżetów.

Rodzinna niedziela na Wałach Chrobrego czy Łasztowni to najlepsza opcja na dobry dzień. Na Placu Adama Mickiewicza będzie kipiało od propozycji dla najmłodszych. O brak nudy zadbają dzisiaj m.in. Pałac Młodzieży, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg” czy Dom Kultury 13 Muz. Będzie kolorowo, wesoło, a maluch będą miały okazję wykazać się swoimi zdolnościami plastycznymi i artystycznymi. Znajdziemy też tam akcenty sportowe – joga na SUPie czy wodne zabawy. Strefa będzie czynna do godz. 20.

Bez wątpienia obowiązkowym punktem programu jest przemarsz orkiestr dętych. Około godziny 11.00 spod Mostu Długiego na scenę przy Nabrzeżu Starówka odbędzie się pokaz musztry paradnej i przemarsz uczestników festiwalu, w trakcie którego wystąpi około 400 muzyków!

Na koncert rodzinny na scenę szantowo-folkową zapraszają dzisiaj Zajman&Garkumple. Od godziny 14.30 będzie można śpiewać i tańczyć w rytm szant. Muzyki nie zabraknie dzisiaj na Wyspie Grodzkiej. Tam usłyszymy szczecińskie zespoły m.in. Retro Gitary, Współszycie i Tymczasem. Ciekawie zapowiada się także koncert Chóru Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego na scenie na Łasztowni. Do bogatego programu artystycznego należy dodać jeszcze nutę słodkości i smaku, a tę znajdziemy w Strefie Food Trucków. Kulinarną podróż po kuchniach całego świata zadbają restauracje na kółkach.

Żagle 2021. to wydarzenie finałowe dla Regat Bałtyckich. W niedzielę o godz. 12.00 na pokładzie Daru Młodzieży odbędzie się rozdanie nagród dla zwycięzców. Kapitanowie w imieniu załóg zbiorą laury za swoje trudy i zmagania z żywiołem.

Przez większość dnia będzie można odwiedzać pokłady cumujących żaglowców. Swoje pokłady udostępnili m.in. Dar Młodzieży, Kapitan Borchardt, ORP Poznań czy Baltic Beauty. Szczegółowe informacje na temat godzin otwarcia pokładów znajdziemy na tablicach informacyjnych znajdujących się przy jednostkach. Pamiętajmy, że zwiedzanie odbywa się w reżimie sanitarnym i obowiązują zasady: dystans, dezynfekcja, maseczka.

Komunikacją miejską najszybciej

Najszybszą opcją dostania się na teren wydarzenia będzie skorzystanie z komunikacji miejskiej. W ten weekend zostawmy samochody w domach i przesiądźmy się w tramwaje lub autobusy. Przystanki komunikacji miejskiej znajdują się w samym sercu wydarzenia. Na czas Żagli wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu w rejonie Wałów Chrobrego i Łasztowi. Zachęcamy do pozostawienia samochodów i skorzystania z transportu publicznego.

Poza parkingiem przy ulicy Turkusowej oraz P&R przy Hangarowej udostępniony został dodatkowy parking dla samochodów osobowych na terenie Selgrosa (możliwość przesiadki na tramwaj 7 i 8 z pętli Turkusowa). Na czas wydarzenia komunikacja miejska zostaje wzmocniona, a w rezerwie będą dodatkowe autobusy i tramwaje. Kursy tych pojazdów będą się odbywały na polecenie Centrali Ruchu. W rejonie Łasztowni przygotowany będzie specjalny przystanek, do którego wieczorem będą dojeżdżały dodatkowe, wieczorne kursy linii 75 81, 887 i 835. Zmiany w harmonogramach będą obowiązywały do 2 sierpnia.

Szczegółowy rozkład jazdy znajdziemy na stronie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego oraz w zakładce Komunikacja miejska.

Tę niedzielę spędź na Żaglach!
  • Partner technologiczny
  • Partner
  • Organizatorzy
  • Partner medialny