Przejdź do treści

Aktualności / Szlakiem szczecińskich kotwic. Od Sediny do Wyszaka i dalej.

01.08.2021

Mało kto wie, że na współczesnej mapie portowego i morskiego Szczecina można ich wskazać i znaleźć kilkadziesiąt kotwic. Od „witacza” przy S3, poprzez liczne w marinach żeglarskich nad jeziorem Dąbie, czy „uliczne” i pomnikowe w centrum, kończąc na tak odległych, jak samotna na Polanie Harcerskiej.

Wszystkie – nawet te zapomniane i niczyje, mają jednak swoich miłośników, a jednym z ich niezmordowanych popularyzatorów jest Wiesław Seidler, pasjonat żeglarstwa i edukacji morskiej. To właśnie Pan Wiesław, w ramach wydarzenia „Żagle 2021”, prowadził w sobotę – 31 lipca, specjalny „Spacer szlakiem kotwic szczecińskich”. Wybrał i pokazał chętnym tylko te najbliższe - od „Kotwicy Sediny” na Placu Tobruckim, po inne na Placu Orła, Podzamczu, Bulwarze Piastowskim, Nabrzeżu Jana z Kolna i na Wałach Chrobrego, a i tak spacer planowany na dwie godziny przeciągnął się do  czterech! Z tymi kotwicami wiąże się tyle ciekawostek historycznych i tyle opowieści, że wystarczy na kolejne spacery, publikacje, reportaże, galerie zdjęć…

 Podobne tematyczne „kotwicowe” wycieczki będą kontynuowane w przyszłości, w ramach  „Spacerów z przewodnikiem”, organizowanych już corocznie przez Żeglugę Szczecińską Turystyka i Wydarzenie. Zapraszamy. Pamiątkowe i pomnikowe szczecińskie kotwice – znane i nieznane, nadal czekają na „odkrywców”. Ewentualne informacje o takich, jeszcze nie odkrytych proszę nadsyłać na adres e-mail: wietan@o2.p.

Szlakiem szczecińskich kotwic. Od Sediny do Wyszaka i dalej.
  • Partner technologiczny
  • Partner
  • Organizatorzy
  • Partner medialny