Przejdź do treści

Aktualności / Ale to był dzień! Sobota za nami

31.07.2021

Co to był dzień?! Morze ludzi, falami przemieszczających się po terenie Łasztowi i po lewej stronie Odry. Chwilami każda z naszych stref wypełniona była po same brzegi. To znak, że Żagle 2021 to wydarzenie, które pozytywnie zaskoczyło turystów i mieszkańców naszego miasta.

Z całą pewnością było pysznie i aromatycznie. Wszystko za sprawą miejsc z gastronomią. Zapachy z całego świata unoszą się w strefie food trucków. Kuszą zapachy dań z odległych zakątków świata i nasze lokalne specjały, do tego kuchnia wegetariańska i słodkości.

Unikalne gatunki i mieszanki smakowe, mieniące się w słońcu różnymi kolorami trunki oraz nęcąca zmysły pianą. Do tego zapach chmielu – to wszystko kusiło w strefie piw kraftowych.

Nie zabrakło akcentów muzycznych. Odgłosy trąb, klarnetów, dudnienie w bębny oraz barwne pochody – to Festiwal Orkiestr Dętych o Puchar Prezydenta Szczecina. Tradycją stało się, że podczas każdej morskiej imprezy grają dla nas orkiestry dęte z kraju oraz zagranicy. Scena na Łasztowni rozbrzmiewała echem setek instrumentów.

 

Odbyły się także koncerty gwiazd lokalnych, ale także ogólnopolskich. W Netto Arenie można było podziwiać Cleo i usłyszeć jej premierową piosenkę kojarzącą się ze Szczecinem. Na scenach na Wyspie Grodzkiej, Łasztowni i koło pomnika Centaura grały zespoły szantowe, folkowe i te proponujące bardziej nowoczesne i popowe brzmienia.

Na Wyspie Grodzkiej zdecydowanie królował sport. Przyzna to każdy, kto próbował swoich sił w jednej z kilku aktywności, które zostały przygotowane w ramach Miejskiej Strefy Letniej.

Wyspa Grodzka ciągle jest idealnym miejscem do tego, aby poćwiczyć koordynację ruchową oraz sprawdzić kto jest lepszy, Ty czy Twoi znajomi. Jeśli nie próbowaliście czym jest roundnet, to podczas Żagli 2021 możecie przekonać się jak świetna jest to zabawa. Jedna mała piłka, cztery osoby oraz trampolina to zdecydowanie przepis na świetną zabawę.

Przy okazji trwającego wydarzenia Żagle 2021 rozdano 5. Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecina. W 9 kategoriach doceniono najlepszych żeglarzy z Pomorza Zachodniego i Przedniego. Gala odbyła się na pokładzie żaglowca Shtandart. Łącznie do konkursu wpłynęły 104 zgłoszenia. Najwięcej dotyczyło Nagrody Głównej im. Kapitana Ludomira Mączki (30 zgłoszeń dla 15 kandydatów). Sporo formularzy wpłynęło także do kategorii Popularyzator Żeglarstwa (20 zgłoszeń) oraz Żeglarskiej Nagrody Specjalnej (13 zgłoszeń). Spośród wszystkich kapituła wyznaczyła nominacje do konkretnych kategorii, z których wyłoniono zwycięzców. 

Gala była także doskonałym momentem na dobre wiadomości. Dar Szczecina wyruszy w rejs dookoła świata! Przygotowania do rejsu rozpoczną się już w tym roku. Zgodnie z planem wyprawa ma rozpocząć się w sierpniu 2022 roku i zakończyć dwa lata później. 700 dni na wodach całego świata, 4 kontynenty, 11 etapów i prawie 100 młodych osób zaciągniętych do załogi – tak w liczbach zapowiada się rejs dookoła świata, w który wypłynie nasza flagowa jednostka.

W sobotę nie zabrakło także emocji na wesołych miasteczkach i strefach dla najmłodszych. Skorzystanie ze wszystkich atrakcji jednego dnia jest niezwykle trudne. Całe szczęście do dyspozycji została niedziela.

Dziękujemy za dzisiaj. Było energetycznie, radośnie i na szczęście bezpiecznie. To co, widzimy się na Wałach Chrobrego i Łasztowni jeszcze w niedzielę?

Ale to był dzień! Sobota za nami
  • Partner technologiczny
  • Partner
  • Organizatorzy
  • Partner medialny